Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Hard Rock Cafe Praha věnuje do aukce masky 13 českých celebrit

Hard Rock Cafe Praha věnuje do aukce masky 13 českých celebrit
Jan Saudek | zdroj: Hard Rock Cafe Prague

Hard Rock Cafe Praha poskytne do aukce 13 ručně malovaných benátských masek, které na podporu 13. ročníku akce pro zvýšení pomědomí o rakovině prsu PINKTOBER™ dekorovaly celebrity jako např. Jan Saudek, Jan Kanyza nebo Dáša Bláhová.

Veškeré výnosy z této akce budou věnovány na nadaci Anny K “Chceš žít jako já?” a na místní nadaci ONKO Unie. Aukce se uskuteční v období od 26.listopadu do 6.prosince na www.aukro.cz. Zájemci, kteří se chtějí aukce zúčastnit, mohou na domovské stránce aukro.cz zadat heslo “MASKY HARD ROCK CAFE”.

Seznam všech celebrit, které se akce tento rok účastní, zahrnuje hvězdy jako je Tonya Graves, Dáša Bláhová, Jan Kanyza, Lenka Filipová, ABBA Stars, Marian Vojtko, Filip Renč, Sabina Laurinová, Jan Saudek, Bára Basiková, Pepa Vojtek + Inflagranti a Vladivojna La Chia.

Každá hvězda obdržela bílou benátskou masku, kterou mohla podle svého vkusu namalovat či dekorovat. Spousta celebrit použila materiály, které měly doma nebo v ateliéru k dispozici. Sbírka tak zahrnuje skvělé a unikátní artefakty.

Lenka Fejglová, marketingová manažerka Hard Rock Cafe, udává: “Jsme velice vděční všem hvězdám, které se zúčastnili, za čas, který výrobě tak úžasných masek věnovaly. Některé z masek mi berou dech a jsem si jistá, že svého budoucího majitele nesmírně potěší. Stejně jako v předešlých letech má i letošní aktivita vážný podtext. Doufáme, že prodej těchto masek pomůže odstranění stínů strachu, který rakovina prsu na celém světě způsobuje.“

„Minulý rok věnovala Hard Rock Cafe Praha do aukce ručně malované masky Karla Gotta, Lucie Bílé a dalších skvělých umělců, což vyneslo na podporu charitativních projektů více jak 100.000 Kč. Doufáme, že účast veřejnosti na letošní akci přinese ještě lepší výsledky”, dodává Fejglová.

Psychologie dekorace masek

Podle Josefa Doddse, lektora psychologie na University of New York in Prague, mají masky v kultuře, divadle a terapii mnoho funkcí. „Samotná výroba masky vyzývá autora k tomu, aby objevoval tu osobnost, kterou se snaží odkrýt, či tu, kterou se snaží schovat.“

Mnoho celebrit svými maskami odhaluje lidem kousek sebe sama i svou kreativitu, což dále buduje jejich obdiv a zájem. “Všichni nosíme v našich životech masky”, dodává Dodds. Masky rokových hvězd reprezentují jejich posobnost známou z jeviště, ale zároveň odhalují hlubokou pravdu o osobnosti, která se za maskou ukrývá.

Masky, představující skryté tváře hvězd ze zákulisí, které jsou známé jen málokomu, jsou skutečně unikátní.

Pro více informací navštivte www.hardrock.com/prague. Pro další informace o programu PINKTOBER™ prosíme navštivte www.hardrock.com

Zdroje:
Hard Rock Cafe Prague