Dnes je neděle 29. listopadu 2020., Svátek má Zina
Počasí dnes 3°C Oblačno

Halova výplatní páska politiků neexistuje, tvrdí Hašek

Halova výplatní páska politiků neexistuje, tvrdí Hašek
zdroj: Mediafax

První místopředseda ČSSD Michal Hašek upozorňuje na posun, jaký nastal v deníku Právo v případu zatčeného Michala Haly, který měl údajné mít „výplatní pásku“ se seznamem příjemců černých peněz mezi politiky.

Michal Hašek připomíná, že původně se v Právu psalo, že tento seznam u Haly doma našla policie. Nyní se však v deníku píše, že policie tento seznam lidí sestavila – právě to je podle Haška zásadní změna. „Tento drobný, ale naprosto zásadní posun, tak alespoň pro mě končí etapu, kterou jsem nemohl nazvat jinak, než politickou prasárnou nejvyššího kalibru,“ napsal Hašek v prohlášení.

Média manipulují. Proč?

„Nikdo nic netají a nikdo nic nestrká do trezoru, aby ochránil vlivné a mocné. Ukazuje se, že „není žádný Halou vedený, pečlivě ukrytý jmenný seznam“. A logicky není ani nemohl být „vyšetřovatelem zamčený v trezoru“,“ říká Hašek a dodává, že on od začátku tvrdil, že jeho by se podobný seznam ani týkat nemohl.

Podle místopředsedy ČSSD je to důkaz cílené manipulace médií. „Mohu jen spekulovat, jestli bylo důvodem tohoto podpásového a špinavého útoku na mě to, že jsem jako první politik žádal forenzní kontrolní šetření v Ředitelství silnic a dálnic či „jen“ to, že do krajských voleb zbývá 8 měsíců a stranám vládní koalice hrozí drtivá porážka,“  napsal Hašek.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,250
USD 21,890 22,010
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma