Guru Jára žádá na Filipínách o náboženský azyl. 'Odháčkování' byla prý tantra

- Aktuality autor: roj

Jaroslav Dobeš alias guru Jára, který je kvůli své léčebné metodě "odháčkování" stíhaný za znásilnění, požádal na Filipínách o náboženský azyl. Chce tím oddálit svou deportaci do Česka.

Guru Jára má stále dost přívrženců, kteří protestovali proti jeho stíhání

Guru Jára má stále dost přívrženců, kteří protestovali proti jeho stíhání,zdroj: Profimedia.cz

Dobeš je i se svou pomocnicí Barborou Pláškovou nyní na Filipínách ve vazbě. Ministerstvo zahraničí deníku Mladá fronta Dnes potvrdilo, že Dobeš s Pláškovou zažádali o status uprchlíka, který nezískali. Tím, že se proti zamítnutí odvolali, mají ještě šanci a oddalují tím i svoji deportaci.

"Přesnou dobu takového prodloužení můžeme jenom odhadovat, ale neměla by být delší než měsíc," uvedla mluvčí ministerstva Michaela Lagronová.

Dobeš, zakladatel esogerické školy Poetrie, podle obžaloby ženy a dívky na různých seminářích takzvaně "odháčkovával". Tvrdil, že všemožné problémy žen jsou způsobeny háčky, které v nich zanechali dřívější sexuální partneři a které jim prý znemožňovaly žít plnohodnotný život. "Guru Jára" pak tyto takzvané háčky sexuálním aktem údajně uvolňoval.

Dobeš s Pláškovou žádají o náboženský azyl, protože jsou přesvědčeni, že "odháčkováním" neporušili žádné zákony, podle nich jde o tradiční tantrickou duchovní metodu, běžnou v některých zemích.

Zlínský soud Dobeše potrestal za znásilňování deseti lety vězení, Plášková dostala 9,5 roku. Olomoucký vrchní soud rozsudek zrušil, případ znovu projedná zlínský krajský soud

Tagy: znásilnění Česko domácí zajímavosti a kuriozity víra a náboženství justice a soudy

Zdroje: ČTK