Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Filip se rozčílil: Vondra je lobbista a měl by odstoupit

Filip se rozčílil: Vondra je lobbista a měl by odstoupit
zdroj: tisková zpráva

Ministr obrany Alexandr Vondra se v Otázkách Václava Moravce střetl se šéfem komunistů Vojtěchem Filipem. Hovořili o podezřelých veřejných zakázkách. Filip mimo jiné nazval Vondru lobbistou a vyzval ho k rezignaci.

"Když chce pan ministr Vondra usekat chapadla chobotnice těchto podvodných aktivit, tak proč nejprve sám nerezignuje?" ptal se Filip na ČT24. Narážel na Vondrovo působení ve firmě Dutko Praha. Prý totiž existuje spojení mezi Dutko Praha a General Dynamics, která předražené zakázky zprostředkovávala.

"Já vám garantuji vám, že Dutko Praha rozhodně nikdy žádnou smlouvu s General Dynamics neměla," bránil se Vondra. Filip argumentoval tím, že jsou obě firmy registrované na amerických úřadech jako lobbistické firmy a Dutko tam má jako klienta zanesenu právě General Dynamics.

"Je tam Dutko Praha? Těžko. Zaručuji vám, že Dutko Praha nikdy za nic pro General Dynamics nelobbovala. Moje minulost v consultingu se navíc nikdy nevztahovala na zbrojařství, působil jsem v úplně jiném oboru. Toto jsou jen nehorázné pomluvy," řekl Vondra.

Celý článek na ParlamentniListy.cz