Dnes je středa 25. května 2022., Svátek má Viola
Počasí dnes 13°C Občasný déšť

Filip popřel třetí odboj. Bárta: Asi je po lobotomii

Filip popřel třetí odboj. Bárta: Asi je po lobotomii
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Třetí - protikomunistický - odboj neexistoval. Ve své úvaze reagující na projednávání zákona o tomto odboji to prohlásil předseda KSČM Vojtěch Filip. Rozhořčené reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jedinou polehčující okolností k Filipovým slovům by viděl pouze ministr dopravy Vít Bárta, pokud by byla pronesena po lobotomii.

"Odpor jedinců a skupin byl zaměněn za odboj a jako takový má být napříště interpretován. Jde o bezprecedentní zásah do historie, jenž bude mít nesmírný dosah na budoucnost a zpětně ovlivní i současné děje," napsal Vojtěch Filip na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz.

Reaguje tak na fakt, že nedávno prošel v prvním čtením sněmovnou zákon o účastnících protikomunistického odboje a nyní se jím budou zabývat parlamentní výbory. Zákon počítá s tím, že bojovníci proti komunismu by měli nárok na osvědčení účastníka protikomunistického odboje nebo odporu. Mohli by získat postavení válečných veteránů, což by jim pak přineslo výhody například ve zdravotní péči. Součástí symbolického ocenění by byl i pamětní odznak.

Celý článek na ParlamentniListy.cz