Dnes je sobota 27. února 2021., Svátek má Alexandr
Počasí dnes 2°C Oblačno

Filip popřel třetí odboj. Bárta: Asi je po lobotomii

Filip popřel třetí odboj. Bárta: Asi je po lobotomii
Placeholder | zdroj: Tisková zpráva

Třetí - protikomunistický - odboj neexistoval. Ve své úvaze reagující na projednávání zákona o tomto odboji to prohlásil předseda KSČM Vojtěch Filip. Rozhořčené reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jedinou polehčující okolností k Filipovým slovům by viděl pouze ministr dopravy Vít Bárta, pokud by byla pronesena po lobotomii.

"Odpor jedinců a skupin byl zaměněn za odboj a jako takový má být napříště interpretován. Jde o bezprecedentní zásah do historie, jenž bude mít nesmírný dosah na budoucnost a zpětně ovlivní i současné děje," napsal Vojtěch Filip na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz.

Reaguje tak na fakt, že nedávno prošel v prvním čtením sněmovnou zákon o účastnících protikomunistického odboje a nyní se jím budou zabývat parlamentní výbory. Zákon počítá s tím, že bojovníci proti komunismu by měli nárok na osvědčení účastníka protikomunistického odboje nebo odporu. Mohli by získat postavení válečných veteránů, což by jim pak přineslo výhody například ve zdravotní péči. Součástí symbolického ocenění by byl i pamětní odznak.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma