Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 21°C Polojasno

Exodus ze sálu: Lékaři Štastnému nepoděkovali a odešli

Exodus ze sálu: Lékaři Štastnému nepoděkovali a odešli
zdroj: Mediafax

Předseda zdravotního výboru sněmovny Boris Šťastný z ODS rozlítil svým projevem na konferenci Senátu příslušníky lékařských odborů. Ti při jeho řeči začali pískat a po chvilce začali hromadně opouštět jednací sál horní komory.

Krizí ve zdravotnictví se zabývala konference svolaná předsedou horní komory Parlamentu Milanem Štěchem, která se konala v úterý v jednacím sále Senátu. K tématu zde promluvili například prezident Lékařské komory Milan Kubek či prezident Lékařského odborového klubu Martin Engel.

Šťastný se do odborářů, kteří iniciovali výzvu „Děkujeme, odcházíme," opřel pěkně zostra. Nakonec na protest odešli včetně svého šéfa Engela ze sálu a Šťastnému ani nepoděkovali.

Žádná vláda nemůže ustoupit vydírání

Šťastný sice v úvodu řekl, že uznává nedostatečnost finančního ohodnocení českých nemocničních lékařů a že je potřeba platy nemocničních lékařů postupně navýšit. Zdůraznil ale, že „cesta ke zlepšení jejich platových poměrů vede jedině prostřednictvím komplexní, razantní a současně sociálně citlivé reformy českého zdravotnictví, nikoli pomocí nátlakových a populistických akcí".

Celý článek na ParlamentniListy.cz