Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Eurovýlet na Madeiru se europoslancům z KDU nevyplatil. Šojdrová se diví

Eurovýlet na Madeiru se europoslancům z KDU nevyplatil. Šojdrová se diví
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

V době ekonomické krize všichni musejí šetřit, ne tak lidovečtí europoslanci. Ti se totiž s početnou skupinou asistentů vydali v minulých dnech na výlet na Madeiru. Jenže tři dny v luxusu přišly na deset miliónů korun. Uvádí to deník Blesk s upozorněním, že na výletě nechyběli ani Češi Zuzana Roithová a Jan Březina. Předsedkyně strany Michaela Šojdrová ale prý o výletě neví a musí si informace ověřit.

Lidovečtí europoslanci včetně těch českých - v početné sestavě 250 lidí prý nechyběli ani Jan Březina, či Zuzana Roithová - na Madeiře diskutovali o rozpočtu EU a také o úsporách. Ovšem kámen úrazu je v tom, že si přitom dopřávali nevídaného luxusu: pětihvězdičkový hotel, přepychové bazény, golfová hřiště, vybraná jídla, či potápění na atraktivním ostrově.

„Není se pak čemu divit, že podle deníku Daily Telegraph jejich výlet vyšel na 350 tisíc liber, tedy téměř 10 miliónů korun," napsal Blesk. Průšvih je však v tom, že všechnu tu parádu musí zaplatit ze svých kapes Evropané.

Deník se prý zeptal eurolidovce Jana Březiny, jestli mu nepřijde hloupé jet na takový výlet v době škrtů. „Rozhořela se tady o tom diskuse, podle mě by se měla zasedání zefektivnit, ostatní ale namítali, že jsme v EU a zasedat si můžeme kdekoliv po Evropě," odvětil na to Březina.

Celý článek na ParlamentniListy.cz