Dva bezdomovci se na Slovensku otrávili metanolem. Mohl být z ČR

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Na Slovensku minulý týden zemřeli dva lidé na otravu metanolem. Jeho původ není jasný. Policie prověřuje také možnost, zda látka nepocházela z metanolové aféry v Česku, která si vyžádala pět desítek obětí.

Metanol.

Metanol.,zdroj: Archiv

Příčinu úmrtí dvou bezdomovců v městě Prievidza na středním Slovensku odhalila až soudní pitva. "Nevíme, z jakého zdroje metanol pochází. Oba, co ho pili, jsou mrtví. Určitě to nekoupili v obchodní síti, protože tekutina byla v plastové láhvi od minerálky," řekla policejní mluvčí Elena Antalová.

Bezdomovci obsah láhve vypili minulý týden ve čtvrtek, den na to zemřeli. Láhev s metanolem jim prý někdo daroval.

Krátce po propuknutí metanolové aféry v Česku v roce 2012 zaznamenalo Slovensko čtyři případy otravy metanolem. Šlo o skupinu lidí, kteří se otrávili po konzumaci slivovice zakoupené v ČR. Podle lékařů utrpěli mírnou intoxikaci nebezpečným metylalkoholem bez poškození orgánů a po léčbě byli z nemocnice propuštěni.

V souvislosti s metanolovou aférou Krajský soud ve Zlíně ve středu uložil dvěma údajným míchačům směsi kontaminované metanolem doživotní vězení. Mnohaleté tresty dostalo i dalších osm obžalovaných.

Tagy: Slovensko bezdomovci metanol

Zdroje: ČTK