Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Důchodci v exekuci snadno a rychle. Geniální metody, jak je zničit

Důchodci v exekuci snadno a rychle. Geniální metody, jak je zničit
zdroj: Profimedia

Podomní problém v Česku je problém. Ačkoli se jím u nás živí stovky lidí, pověst tomuto řemeslu, jež tak krásně kdysi vylíčil Ota Pavel v jednom ze svých románů, kazí nepoctivci, kteří se za prodejce často jen vydávají.

Zejména staré osamělé lidi pak okradou, či je v "lepším" případě podvedou smlouvou, z které není možno uniknout bez vysokých finančních sankcí. V některých městech a obcích proto došla vedením radnic trpělivost a podomní prodej zakázaly, přesto podvedených lidí neubývá.

Předvádějí tak sady nádobí, nože, příbory, nejrůznější vysavače, kosmetiku a další zaručeně skvělé a technicky jedinečné zboží. Jsou dobře vycvičeni, a tak mistrně zvládají obchodní tahy, kterými se snaží zlákat zákazníka ke koupi. A nutno dodat, že neprodávají jen v domovech, ale třeba i na "výhodných" zájezdech, na které si opět zvou nejčastěji seniory.

Zlákat přitom umí už samotná taková pozvánka. "Přijďte, dostanete mobilní telefon, večeři, zájezd za nízkou cenu včetně hodnotného daru," bývá na ni uvedeno. Zda slibovaný dárek skutečně dostane dotyčná osoba jen za to, že přijde, se ale dozví až na předváděcí akci (která se může konat i u něj doma).

"Velmi častou taktikou je také oznámení o výhře. Až na místě však zákazník zjistí, že pro dosažení výhry je nutné uzavřít velmi nevýhodnou kupní smlouvu. Lidé se přitom často nechají přemluvit, s nákupem nakonec souhlasí a smlouvu uzavřou," uvádí k problematice pro ParlamentníListy.cz Jan Votočka, mluvčí Sdružení obrany spotřebitelů (SOS).

Celý článek na ParlamentniListy.cz