Dnes je čtvrtek 19. května 2022., Svátek má Ivo
Počasí dnes 25°C Skoro jasno

Drábka trápila opozice: Ministře, dítě v péči gaye má trauma

Drábka trápila opozice: Ministře, dítě v péči gaye má trauma
zdroj: tisková zpráva

Na jedenácti stranách vysvětlil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) poslankyni a exministryni zdravotnictví Miladě Emmerová (ČSSD), proč je zcela normální, že jako pěstoun pro dítě byl vybrán homosexuální žadatel.

Milada Emmerová ve své interpelaci na ministra Drábka vyjádřila znepokojení, že ministr nebyl o tomto nestandardním případu informován. Jak řekla ParlamentnímListům.cz, může jít v tomto případě o obcházení zákona o rodině. Mimo to se obává, že se může jednat o patrné kroky k tomu, aby byly následně děti svěřovány homosexuálním párům k osvojení.

„Tyto páry navíc mají o děti upřímný zájem, což je jistě chvályhodné, ale pokud jde o prospěch dětí, mám k tomu značné výhrady," říká Emmerová.

Dále ministr Drábek upozornil, že pěstouny dítěti vybírá kraj, a teprve v druhém kroku ministerstvo. Ministr popsal také kvalitu odborného složení poradního sboru MSPV, který osobně jmenuje. Vyjádřil se k principu, že se vybírá nejvhodnější žadatel pro dítě, a ne vhodné dítě pro žadatele.

Jednoroční lhůta pro cizince je rovněž předmětem kritiky Milady Emmerové. Není podle ní jasné, jak by se dali posléze pěstouni dohledat v případě, že by odešli do zahraničí i s dětmi.

Celý článek na ParlamentniListy.cz