Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

Dostala oříšky v sáčku místo na talířku, zastavila start letadla a vyhodila z něj letušku

Dostala oříšky v sáčku místo na talířku, zastavila start letadla a vyhodila z něj letušku
Ilustrační snímek | zdroj: ThinkStock

Špatně naservírované oříšky stačily výkonné ředitelce Korean Air Heather Cho k tomu, aby letadlo těsně před odletem vrátila zpět k bráně a zodpovědnou letušku z něj vykázala. Skandál donutil Cho rezignovat mimo jiné na funkci viceprezidentky pro palubní servis. 

Letušky první třídy se mají podle interních předpisů cestujícího, který požaduje oříšky, nejdříve zeptat, zda není alergický a pak mu je donést na talířku. Cho se ale nikdo nezeptal a navíc je dostala v sáčku.

To ji rozzuřilo natolik, že téměř startující letadlo z New Yorku do jihokorejského Incheonu zavelela otočit a hlavní stewardka musela za trest opustit palubu.

Letadlo kvůli tomu nabralo dvacetiminutové zpoždění.

Skandál donutil Cho, která je dcerou ředitele aerolinek, rezignovat na všechny své funkce, ponechala si jen tu výkonné ředitelky. A i to se podle mluvčího letecké společnosti ještě "uvidí".

Přestože měla servis Korean Air na starosti, letěla Heather Cho jen jako běžný cestující a neměla tak být v pozici, že neposlušnou letušku vykáže z letadla.

Letecká společnosti se již cestujícím za incident omluvila a slíbila, že bude řádně prošetřen. Omluvila se i sama Cho. "Za incident přijímám plnou zodpovědnost a rezignuji na svou funkci," uvedla.

Jen omluvou to ale možná neskončí. Vláda zahájila vyšetřování, zda výkonná ředitelka Kirean Air neporušila zákon o bezpečnosti letectví. Problémy by jí hrozily, pokud by se ukázalo, že let přerušila nebo ohrozila jeho bezpečí pomocí výhrůžek či násilí.

Zdroje:
abcnews.go.com, CNN