Dopravu komplikuje silný vítr, na silnicích zůstává vrstva sněhu

SLEDUJEME - Aktuality autor: Danica Klein

Na silnicích v Krkonoších zůstává vrstva uježděného sněhu, která je místy zledovatělá. Kritické úseky jsou kryté posypem, všechny komunikace v Královéhradeckém kraji jsou však sjízdné. Vyplývá to z dnešních informací silničářů. 

Silný vítr

Silný vítr,zdroj: Profimedia.cz

Silničáři v Krkonoších navíc motoristy upozorňují na možnost lokálního namrzání vozovek vlivem tajících sněhových bariér podél cest a doporučují zvýšenou opatrnost. Silnice v nižších polohách hradeckého kraje jsou sjízdné bez omezení. Je převážně polojasno, teploty v noci v kraji klesly až sedm stupňů Celsia pod bod mrazu. 

Dopravu ve Zlínském kraji komplikoval od dnešního rána místy silný vítr. Podle webu Ředitelství silnic a dálnic ČR nejvíce trápí motoristy na Uherskohradišťsku. Podle meteorologů dosáhne čerstvý jihovýchodní vítr v Bílých Karpatech až 90 kilometrů za hodinu. Řidiči by proto měli volit velmi opatrnou jízdu. 

Na Vsetínsku musejí motoristé počítat na některých silnicích druhé a třetí třídy ve vyšších polohách s nesouvislou vrstvou zledovatělého sněhu do dvou centimetrů. Ostatní komunikace v kraji jsou holé, suché a sjízdné bez omezení. V regionu je polojasno až jasno, teplota se ráno pohybovala od minus jednoho do plus dvou stupňů Celsia.

Tagy: počasí meteorologové vítr sníh

Zdroje: ČTK