Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Doktor Macek o Nečasovi: To je ale lídr. Když má řvát, tak mlčí

Doktor Macek o Nečasovi: To je ale lídr. Když má řvát, tak mlčí
Miroslav Macek | zdroj: Mediafax

Doktor Miroslav Macek se o víkendu nudil nad novinovým rozhovorem s Petrem Nečasem. Vyčetl z něj prý pouze to, že Nečas je neschopný lídr, který mlčí, když má řvát a mluví, když má konat. Takhle prý přihlížet růstu moci lobbisty Dalíka i bláznivým nápadům ministra Drábka. Až teď je zpětně kritizuje.

Velký sobotní novinový rozhovor s premiérem Petrem Nečasem podle Macka ukazuje pro premiéra tak typickou „ušlechtilou nudu“, ke které přispěl i superkorektní tazatel. Jedinou výjimkou podle něj byla chvíle, kdy se premiér pustil do vehementní kritiky odcházejícího ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka za tvrdý boj proti švarcsystému.

„Ovšem nikdo z nás si nemůže pamatovat, že by proti návrhu tvrdého postupu proti švarcsystému, ať už na vládě nebo v mediích, tvrdě bojoval,“ připomíná Macek.  Stejné to bylo, když premiér mluvil o tom, jak kauza Dalík ubrala ODS několik procent. „Ale nikdo si nemůže pamatovat, že by při vzestupu Marka Dalíka k nevolené moci protestoval jak na půdě ODS, tak v mediích,“ dodává k tomu Macek.

Hodně to prý o premiérovi vypovídá. Petr Nečas je podle něj podivným lídrem, který neomylně mlčí ve chvílích, kdy by měl mluvit a k mluvení se odhodlá až ve chvíli, kdy už by měl jednat.

Zdroje: