Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 15°C Polojasno

Dobeš je znechucen útoky na VV. Zvažuje rezignaci

Dobeš je znechucen útoky na VV. Zvažuje rezignaci
zdroj: tisková zpráva

Mediální kampaň, která se proti VV rozmohla, řadu jejich členů znechutila. Ministra školství až natolik, že uvažuje o odchodu z vlády.

Šéf školství Josef Dobeš (VV) je informacemi o tzv. koncepční radě uvnitř VV, systému jejich odměn i další "špínou" házenou na stranu znechucen. Obvinění stejně jako neformální lídr partaje Vít Bárta popírá. Je ale tak demotivován, že dokonce uvažuje i o rezignaci.

"Je to strašně demotivující, co se děje. To, že člověk tady otevře noviny a musí číst tři čtyři stránky lží a pak se scházet s kolegy a odpovídat novinářům, zatímco na věci faktické, které se mají dělat, není dost času. Znechucuje to, odvádí od práce.  Očekávám ale koncem června, že se všichni ministři sejdou a budeme hodnotit naše skutečné výsledky ve vládě. A také že dostaneme pomyslné vysvědčení od premiéra Nečase. A já se na to velmi, strašně moc těším, ale současně každý má svou volbu. A já se velice vážně zamyslím, jestli chci setrvat v této vládě. A jestli se chci po státních maturitách podílet na další práci, která by měla být ku prospěchu společnosti," uvedl ve středečním Právu Dobeš.

Je to nehoráznost

Toho zdvihly ze židle kromě informace o tzv. koncepční radě také zprávy o tom, kterak si měly VV zajišťovat provize z veřejných zakázek. "Já tuto informaci beru jako něco naprosto nehorázného!" sdělil deníku s tím, že právě on i neformální lídr strany Vít Bárta hned po nástupu provedli radikální škrty ve svých resortech.

Celý článek na ParlamentniListy.cz