Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Dienstbier ml.: Zbývá nám jedině TOP 09, s jinými to nepůjde

Dienstbier ml.: Zbývá nám jedině TOP 09, s jinými to nepůjde
zdroj: tisková zpráva

Věci veřejné jsou napojeny na kmotry ODS a té nelze věřit. Jiří Dienstbier mladší - kandidát na primátora za ČSSD - vysvětluje, proč chce, aby po volbách vládla Praze jeho strana s TOP 09.

Jiří Dienstbier mladší chce v Praze spojit opoziční sociální demokraty s vládnoucí TOP 09. Proč lídr sociální demokracie ve volbách do zastupitelstva hlavního města podává už nyní ruku straně, jejíž reformy se snaží ČSSD v parlamentu zastavit? Nejen na tyto otázky odpovídal Jiří Dienstbier mladší měsíčníku Parlamentní listy. Server ParlamentníListy.cz vám nyní přináší část rozhovoru, který vyjde v říjnovém čísle.

Už jste avizoval, že se v zastupitelstvu případně spojíte s TOP 09. To je nečekané od strany, která do krve kritizuje vládní reformy.

Já zdůrazňuji, že je potřeba zásadně změnit poměry v Praze. Je potřeba odstranit korupční pavučinu, která dnes obepíná pražskou radnici, je třeba odstranit ty pochybnosti o tom, že jsou nějací kmotři v pozadí, kteří rozhodují o všech klíčových majetkových transakcích a zakázkách. Je potřeba udělat audity, které zjistí, jak bylo ve kterých případech rozhodováno. A že je potřeba udělat takové podmínky, aby rozhodování radnice bylo transparentní. A jestliže chci provést takovou změnu, tak k tomu potřebuji také důvěryhodného partnera. Já si neumím představit, že bychom se po volbách domluvili s lidmi, kteří jsou dnes zodpovědní za stav pražské politiky. Když se kouknu na kandidátky občanské demokratické strany, tak tam je naprostá většina takovýchto lidí. To, že se na poslední chvíli objevili tři nezávislí kandidáti a jeden z nich se stal dokonce kandidátem na primátora, tak to považuji jen za důkaz rozkladu občanské demokratické strany, kde nikdo z jejích stávajících politiků nebyl ochoten převzít zodpovědnost za volby a obhajovat před nimi výsledky toho volebního období.

Celý článek na ParlamentniListy.cz