Dnes je neděle 29. listopadu 2020., Svátek má Zina
Počasí dnes -1°C Oblačno

Deregulace nájmů je pro seniory noční můrou. Mohou skončit na ulici

Deregulace nájmů je pro seniory noční můrou. Mohou skončit na ulici
zdroj: Archiv

Roste počet starších lidí, kteří na zaplacení nájemného nemají. Do domovů důchodců se často nedostanou, protože tam je příliš mnoho zájemců a čekací doby se protáhnou na několik let, příliš vstřícné nejsou ani domy s pečovatelskou službou.

Menších bytů, kam by se mohli senioři přestěhovat, také není dostatek. Řadě lidí proto hrozí, že skončí na ulici.

V Praze a dalších velkých městech ČR dojde k deregulaci nájemného až od prvního ledna 2013, ale důchodci jsou už teď zděšení. Někteří nemají peníze ani na to regulované nájemné a musí si přivydělávat. V neřešitelných situacích se však ocitají i osamělí rodiče s dětmi. Zprávu přinášejí dnešní Lidové noviny (LN).

Pracovali celý život a nikdy nepřestanou

„Aktuálně je ohroženo několik tisíc důchodců v Praze a stovky v Brně, ... Ohroženi jsou především ti, kteří žijí v příliš velkých bytech. Seniorů žijících osaměle ve větších bytech je (v Praze) asi sedem tisíc " říká předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes. Za pravdu mu dává Ondřej Šuhaj z centra sociálních služeb Bohuslava Bureše, které spadá pod armádu spásy ČR. Mezi bezdomovci se prý stále častěji objevují starší lidé, kteří neuplatili nemalé nájemné.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,250
USD 21,890 22,010
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma