ČSSD chce znát Nečasovu představu o personálním složení vlády ODS

- Aktuality autor: red

Sociální demokraté dnes vyzvali nového volebního lídra ODS Petra Nečase, aby zveřejnil svou představu o případné vládě své strany po květnových parlamentních volbách. Lidový dům podle místopředsedy ČSSD Milana Urbana zajímá, zda by v kabinetu ODS zasedli i někdejší ministři vnitra a zdravotnictví Ivan Langer a Tomáš Julínek.


Oba dva jsou sociálním demokratům dlouhodobě trnem v oku. Místopředsedu a šéfa volební kampaně ODS Langra ČSSD kritizuje za jeho údajné spojení s organizovaným zločinem. Julínek se stal symbolem poplatků ve zdravotnictví, proti kterým se ČSSD výrazně vymezuje. Nečas dal poté, co jako volební lídr minulý čtvrtek nahradil předsedu ODS Mirka Topolánka, najevo, že by pokládal za přirozené kandidovat v případě volebního vítězství na premiérskou funkci. Sama ODS v tom však zatím nemá zcela jasno.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek dnes Nečase vyzval k duelu před televizními kamerami. Doufá, že Nečas nebude "stejně zbabělý", jako byl prý v minulosti Topolánek, a nebude se televizní debatě vyhýbat.
Sociální demokraté začali cílit svou předvolební kampaň na Nečase ihned poté, co se stal tváří volební kampaně konkurenční ODS. Den po jeho nástupu do funkce jej vyzvali, aby se od Langra distancoval. Nečas podobné návrhy odmítl a několikrát zopakoval, že je pro něj představa velké koalice s Paroubkovou ČSSD zcela nepřijatelná.

Tagy: ČSSD ODS

Zdroje: ČTK