Dnes je sobota 25. března 2023., Svátek má Marián
Počasí dnes 13°C Dešťové přeháňky

Články autora

Richard Brejša

Magazín

Remízou v Barceloně potvrdila Slavia svůj vysoký standard

Richard Brejša 7. 11. 2019
Fotbalisté Slavie Praha se probíjejí skupinou smrti Ligy mistrů nad očekávání umně a po cenné remíze na slavném Camp Nou dokonce drží šanci na kvalifikaci do jarní fáze evropských soutěží.
Magazín

Česká naděje v nejnenáviděnějším německém klubu

Richard Brejša 6. 9. 2019
Patrik Schick, v současnosti nejlepší český fotbalista, se rozhodl oživit stagnující klubovou kariéru a z AS Řím zamířil na hostování s opcí na přestup do RB Lipsko.
Magazín

Obránce Maguire: Nejdražší ještě neznamená nejlepší

Richard Brejša 9. 8. 2019
Šestadvacetiletý stoper Harry Maguire před pěti lety nastupoval pouze ve třetí nejvyšší anglické soutěži, nyní je nejdražším obráncem fotbalové historie. Proč za něj Manchester United zaplatil 80 milionů liber (2,25 miliardy korun)?
Magazín

Konec pohádkové kariéry fotbalisty: Čech je funkcionářem

Richard Brejša 17. 7. 2019
Po ukončení hráčské kariéry Petra Čecha přišel světový fotbal o jednoho z nejlepších gólmanů 21. století a český fotbal zase o posledního zástupce v opravdovém evropském velkoklubu.
Magazín

I ženy umějí hrát fotbal

Richard Brejša 19. 6. 2019
Ženský fotbal se sice v posledních letech těší narůstající popularitě po celém světě, jeho rozvoj ale sráží patriarchální způsob vedení.
Magazín

Uprchl, aby získal svobodu: Hokejista si před 30 lety splnil sen o NHL

Richard Brejša 2. 6. 2019
Alexandr Mogilnyj uskutečnil před 30 lety riskantní útěk, aby se vymanil z pout komunistického režimu Sovětského svazu a mohl naplnit svůj hráčský potenciál v nejlepší hokejové lize světa.
Magazín

V Evropě si Slavia respekt vydobyla, teď musí získat domácí titul

Richard Brejša 6. 5. 2019
Český fotbal se po třech letech dočkal zastoupení ve čtvrtfinále evropské soutěže. Na někdejší počin Sparty nyní navázala Slavia, která má na rozdíl od svého úhlavního rivala všechny předpoklady k tomu, aby byla na evropské fotbalové mapě konkurenceschopným týmem i v příštích letech.
Magazín

Prohru v zápase roku zastínila pochybná organizace

Richard Brejša 18. 4. 2019
Duel české fotbalové reprezentace s Brazílií svůj potenciál nenaplnil. Pro svůj nešťastně zvolený termín může navíc národnímu týmu značně uškodit v nadcházejících klíčových kvalifikačních zápasech.