Dnes je pondělí 26. září 2022., Svátek má Andrea
Počasí dnes 9°C Dešťové přeháňky

Články autora

Dalibor Olšanský

Magazín

Strana, ve které chcípl pes

Dalibor Olšanský 30. 8. 2017
Dosavadním nekorunovaným králem nepovedeného humoru a trapných bonmotů byl sice hradní milovník jitrniček, becherovky a dehtu za nehty, vypadá to však, že má silnou konkurenci. Vyrostla mu přitom tam, kde by ji člověk ani nečekal - v řadách slušňácky se tvářících pánbičkářů. 
Komentáře

Komentář: Homosexuálové zaplavili ulice, konec světa se ale opět nekonal

Dalibor Olšanský 15. 8. 2017
Českou metropolí opět táhl barevný průvod homosexuálů, translidí nebo bisexuálů. A zase se to neobešlo bez moralistních komentářů slušných, tolerantních Čechů, které pochod sexuálních menšin pořád ještě pobuřuje. Řada z nich přitom tvrdí, že jim gayové a lesby ve skutečnosti vůbec nevadí. Tak proč vám tedy vadí pochod?
Komentáře

Komentář: Čistí Češi proti špinavým muslimkám

Dalibor Olšanský 11. 7. 2017
Při pohledu na skandál s muslimkou v burkinách v jednom z pražských akvaparků by se mohlo zdát, že v Česku žije jeden expert na hygienu vedle druhého. Ale žádné strachy, jediná letní jízda autobusem, tramvají, trolejbusem či vlakem vás rychle vrátí do reality.
Komentáře

Komentář: Grilování Babiše: Zaorálek ho obvinil z vydírání, hnutí ANO je osamocené

Dalibor Olšanský 11. 5. 2017
Středeční rokování poslanců o záležitostech ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše mělo dva zásadní zajímavé momenty - ministr zahraničí Lubomír Zaorálek otevřeně obvinil Babiše z vydírání. Schůzka sněmovny také dobře ukázala, nakolik osamělý je v současné době Babiš se svou stranou v dolní komoře. Nemá žádné spojence. 
Komentáře

Komentář: Počítačově negramotný prezident

Dalibor Olšanský 10. 2. 2017
Pokud stále máte pocit, že je Miloš Zeman agent Kremlu, případně čínských aparátčíků, tak můžete být v klidu. Prezident je jen starý, pomýlený a počítačově negramotný muž. 
Komentáře

Komentář: Proč bych vám měl sdělovat svoje příjmy? Sorry jako!

Dalibor Olšanský 31. 1. 2017
"Zhrzení novináři" se procvičili v počtech a narazili na nesrovnalosti mezi tím, kolik ministr financí Andrej Babiš vydělal a kolik zaplatil za dluhopisy. Daleko podstatnější je ale reakce majitele Agrofertu. Odkud vzal peníze se od něj nedozvíte. Sorry jako. 
Magazín

Česko jako miláček největšího inovátora dneška? Mohl by u nás postavit továrnu

Dalibor Olšanský 18. 11. 2016
Vizionář a inovátor Elon Musk sotva začal stavět obří továrnu s příznačným názvem Gigafactory v nevadské poušti, už pokukuje po dobrém místě v Evropě. Do oka mu padla lokalita v blízkosti Prahy, jak uvedl populární technický blog The Space Invader s odvoláním na svůj důvěrný zdroj z české vlády.
Magazín

Jak být šťastný a úspěšný? Tady je 15 tipů od milionáře

Dalibor Olšanský 8. 11. 2016
Návody na život, na to, jak být šťastný nebo vydělat balík, vám nikdy nebudou nic platné, pokud čekáte na zázrak. Když ale chápete, že vše je ve vašich vlastních rukou, můžou být šikovným pomocníkem. Máme pro vás 15 tipů, jak se stát milionářem, ať už v přímém nebo přeneseném smyslu, od slavného manažera hedgeových fondů Jamese Altuchera, jehož knížku Zvolte sebe (Choose Yourself) zařadil prestižní deník USA Today mezi 12 nejlepších podnikatelských knih všech dob.