Chládek vzal zpátečku, Klaus v radě pro vzdělávání nebude

- Aktuality autor: var

Exprezident Václav Klaus nebude ani v přípravném výboru Národní rady pro vzdělávání, oznámil v neděli ministr školství Marcel Chládek (ČSSD).

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) předvádí, jak učit děti tělcovik

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) předvádí, jak učit děti tělcovik,zdroj: isifa/MAFRA/František Vlček

Chládek nejprve v pátek oznámil, že Klaus bude předsedou nově zřízené Národní rady pro vzdělávání. Po vlně kritiky zejména ze strany odpůrců bývalého prezidenta slevil a mírnil své původní prohlášení s tím, že Klaus radu nepovede, ale jen bude v přípravném výboru. 

Ani to nestačilo a v neděli v Českém rozhlase ministr školství uvedl, že s Klausem už nepočítá.

"Jak se objevilo jeho (Klausovo) jméno, tak to vzbudilo obrovskou vlnu reakcí, více negativních než pozitivních," řekl ministr rozhlasu.

Ministr školství Marcel Chládek má řadu škraloupů. V úřadu sice překypuje aktivitou, ale většinu svých kroků vzápětí bere zpět a málokterý naznačuje byť jen základní orientaci v problematice. Objevila se také podezření, že šikanuje své podřízené a jasně se Chládek nepostavil ani ke své předlistopadové minulosti: byl posluchačem vojenské akademie Klementa Gottwalda. Minulý týden prohrál senátní volby na Lounsku, když neobhájil svůj mandát.

Tentokrát Chládek ustoupil občanským iniciativám jako jsou Nadační fond proti korupci, Veřejnost proti korupci a Vraťte nám stát! "Ministr školství tímto svým osobním rozhodnutím legitimizuje odkaz Václava Klause, který je zvláště po jeho loňské prezidentské amnestii velmi sporný," napsaly iniciativy v otevřené výzvě, jež ministrovi adresovaly.

Tagy: ČSSD Ministerstvo školství Nadační fond proti korupci česká politika

Zdroje: Vlastní,Český rozhlas