Česká pozice: Zeman v sobotu tajně jednal s Haškem

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Místopředseda ČSSD Michal Hašek se v sobotu večer v Lánech setkal s prezidentem Miloše Zemanem, napsal dnes server Česká pozice s odvoláním na účastníka schůzky. Hašek popřel, že by se od vyhlášení výsledků voleb s hlavou státu setkal. Na jednání se Zemanem byli podle serveru také plzeňský hejtman Milan Chovanec, někdejší šéf poslaneckého klubu Jeroným Tejc, jihočeský hejtman Jiří Zimola a další prezidentův příznivec Zdeněk Škromach. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka řekl, že o schůzce nevěděl. 

Michal Hašek

Michal Hašek,zdroj: Mediafax

"S panem prezidentem jsem zatím nehovořil," odpověděl Hašek na otázku, jestli se Zemanem po volbách mluvil. "Já si myslím, že to musí být iniciativa Pražského hradu. Bude na hlavě státu, v jakém formátu bude chtít oficiálně jednat s představiteli ČSSD, to znamená, zda přijme předsedu strany, nebo zda přijme vedení strany, ať už politické grémium nebo vyjednávací tým," řekl Hašek

Předseda ČSSD serveru Lidovky.cz řekl, že o schůzce hlavy státu se svým vnitrostranickým rivalem nic nevěděl. "Mrzí mne, že jsem o ní, pokud proběhla, nebyl ani já ani další členové vedení informováni. Asi si byli pro instrukce," řekl Sobotka na adresu pěti sociálních demokratů, kteří v sobotu večer údajně navštívili Lány. 

O nízkém volebním výsledku a budoucnosti strany dnes odpoledne rokuje předsednictvo ČSSD. Zdroj charakterizoval jednání, které přišlo po mediální přestřelce mezi Sobotkou a Haškem, jako bouřlivé. Hašek řekl, že kdyby byl na Sobotkově místě, po nízkém volebním zisku by rezignoval na post předsedy strany. 

Tagy: Parlamentní volby 2013

Zdroje: ČTK