Červenec podle meteorologů nebude příliš horký

- Aktuality autor: Michal Polák

Červenec nepřinese nijak horké počasí, ale ani nadprůměrné srážky. Teplý a deštivý bude zejména druhý týden měsíce, druhá polovina měsíce bude chladnější, než je pro toto období obvyklé. Uvádí to měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Červenec je v Česku podle dlouhodobých statistik nejteplejším a po červnu také druhým nejdeštivějším měsícem roku. 

Letošní červenec jako celek by měl být podle meteorologů teplotně normální až podnormální, srážek očekávají spíš menší množství, než je obvyklé. 

Příští týden bude převážně jasno až polojasno s typicky letními odpoledními bouřkami. Denní maxima budou do 26 stupňů Celsia, ve čtvrtek může být až 28. Na druhý červencový týden očekává ČHMÚ s 60 procentní pravděpodobností nadprůměrně teplé a deštivé počasí. Průměr pro toto období včetně nočních teplot je přitom do 19 stupňů. 

Týden od 15. do 21. července očekávají meteorologové s 50 procentní pravděpodobností chladnější, než je pro toto období obvyklé, srážek ale bude normální množství. Chladnější by měl být i konec měsíce, kdy ale navíc může přibýt srážek.

Tagy: červenec počasí

Zdroje: ČTK