Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Bývalá Zemanova pravá ruka: Nečas je hochštapler. Topolánek měl aspoň velkou hubu

Bývalá Zemanova pravá ruka: Nečas je hochštapler. Topolánek měl aspoň velkou hubu
Egon Lánský | zdroj: isifa/Lidové noviny

JINÝMA OČIMA Od této vlády se nedá nic čekat. To věděl prý už od vzniku kabinetu Petra Nečase. Vždyť šlo o samé hochštaplery. A dopadlo to špatně, když dnešního premiéra v demisi ovládla úřednice a zvítězil u něj jiný orgán než mozek. Takhle nadrsno se loučí s předsedou vlády bývalý místopředseda vlády Miloše Zemana, tehdy jeho pravá ruka, Egon Lánský.

Nad žádostí o vydání premiéra v demisi Petra Nečase k trestnímu stíhání se Egon Lánský jen mírně pousměje: „Tato vláda neměla nikdy vzniknout, vše co dělala, bylo zločinem proti občanům. Věděl jsem to od samého začátku, že půjde o průser.“ Bývalý místopředseda vlády Miloše Zemana pověřený koordinací resortů zahraničí, vnitra, obrany a přístupovými jednáními s Evropskou unií nyní kabinet v demisi opravdu moc nešetří.

Vláda hochštaplerů

Vzpomíná si, když se kdysi dávno v roli poradce Miloše Zemana setkal na okamžik s Petrem Nečasem a ten mu řekl, že novinářům se nesmí říkat všechno a na plná ústa. „Neznal jsem ho, ale musím říct, že jsem o něm měl vždy dost špatné mínění. Za Václava Klause dostal nabídku, aby šel dělat ministra vnitra. Nicméně ministr vnitra v této zemi je většinou protřelý zločinec. A od té doby budoval svou politickou kariéru, která se mu v těchto dnech takto sesypala a došlo na má slova,“ podotýká.

„Pamatuji si, že byl Nečas jednu dobu znalcem bezpečnostní politiky a vyzbrojování, takže se choval jako hodný agent USA. Od začátku, kdy vytvořil tuto vládu, jsem tušil, že nás nic dobrého nečeká. Mimochodem Mirek Topolánek nebyl o moc lepší, ale byl rozhodnější a měl velkou hubu, kterou často uměl oslovit lidi, aniž by někoho urážel. K Nečasovi opravdu nemám dobrý vztah, protože byl hochštapler a celá jeho vláda byla hochštaplerská,“ pokračuje Lánský.

Zdroje: