Brněnský primátor vrazil autem do svatebčanky. Žena dostala pokutu

- Aktuality autor: Michal Polák

Brněnský primátor Roman Onderka dnes vrazil autem do svatebčanky, která mu podle policie vstoupila do cesty, když vyjížděl z parkovacího místa. Žena, která utrpěla lehké zranění, dostala pokutu. Mluvčí brněnské policie Pavel Šváb řekl, že nehodu zavinila ona. Dechová zkouška ukázala, že primátor před jízdou nepil.

Podle Švába Onderka couval, žena, která fotografovala svatbu, vstoupila do vozovky a narazila zády do boku jeho auta. Poté upadla a způsobila si lehké zranění. Vinu na kolizi podle Švába přiznala.

O nehodě dnes již dříve informoval server Lidovky.cz. Podle něj se havárie stala, když Onderka vyjížděl z parkovacího místa u radnice. Zraněnou matku nevěsty odvezli do nemocnice, uvedl web. Malá dopravní nehoda u Nové radnice se podle něj stala v poledne. "Ano, mohu potvrdit, že jsem nehodu měl, nic jsem nenadýchal, ale pro další odpovědi se obraťte na brněnskou policii," cituje primátora server.

Podle svědků primátor se svou Alfou Romeo do hloučku svatebčanů nacouval, když se snažil vyjet ze svého radničního parkovacího místa, uvedly Lidovky.cz. Primátor byl podle účastníků svatby z celé události velmi nešťastný, všem se neustále omlouval, napsaly. Podle serveru iDnes.cz šlo o asi šedesátiletou ženu, která při havárii utrpěla zranění nohy.

Tagy: nemocnice srážka primátor Brno

Zdroje: ČTK