Dnes je neděle 28. února 2021., Svátek má Lumír
Počasí dnes 0°C Polojasno

Brazilské městečko zaplavily tisíce pavouků

Brazilské městečko zaplavily tisíce pavouků
Pavouk (ilustrační foto) | zdroj: ThinkStock

Nevídanou situaci zažilo minulý týden malé město na jihu Brazílie. Jeho ulice zaplavily tisíce pavouků, kteří si vytvořili sítě a viseli z větví stromů i sloupů elektrického vedení. Přestože pavouci ve většině případů nežijí ve skupinách, podle odborníků se nejedná o zcela výjimečnou událost. Informoval o tom francouzský deník Le Figaro.

Situaci místní obyvatelé poprvé zaznamenali minulou neděli. Pavoučí sítě táhnoucí se ve stromech všemi směry a z nich visící pavouci vytvořili pro mnohé z nich nezvyklou a lehce znepokojivou podívanou. Odborníci na pavouky však tolik překvapení nejsou. Přestože většina pavoučích druhů žije osaměle a nevytváří žádná společenství, některé z nich přesto vyvíjejí určité společenské chování a občas se seskupují ke společnému lovu.

Podle natočených záznamů se jedná o pavoučí druh Parawixia bistriata žijící především v Brazílii a Argentině. Tito pavouci tráví většinu dne schovaní ve stromech a večer se čas od času shromažďují ke splétání společné sítě velkých rozměrů, čímž zvyšují šance na chycení kořisti.

Zdroje:
Le Figaro

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma