Bostonský atentátník měl podíl i na trojnásobné vraždě, prozradil svědek před smrtí

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Bostonský atentátník Džochar Carnajev se údajně také podílel na trojnásobné vraždě z roku 2011, která se stala ve stejné oblasti. Podle agentury Reuters to policii řekl čečenský přistěhovalec, který byl během výslechu po bostonském atentátu zastřelen vyšetřovatelem, jehož napadl nožem. 

Sedmadvacetiletý Ibragim Todašev, který se prý těsně před smrtí k trojnásobné vraždě ze září 2011 také přiznal, uvedl, že se vraždy zúčastnil i dvacetiletý Carnajev. Ubodaná těla tří mužů byla posléze nalezena na bostonském předměstí Waltham. Podle médií byl jeden ze zabitých blízkým Carnajevovým kamarádem. Úřady se domnívají, že incident souvisel s drogami, které byly na místě rovněž nalezeny. 

Carnajev spolu se svým o šest let starším bratrem Tamerlanem podle vyšetřovatelů umístil v cíli bostonského maratonu dva tlakové hrnce plné výbušnin, které později odpálili. Zavinili tak smrt tří lidí a zranění 264 dalších. Jejich akci prokuratura označila za nejničivější teroristický útok v USA od zkázy newyorského Světového obchodního střediska v září 2001. Džochar Carnajev koncem července před soudem prohlásil, že se necítí vinen. 

Carnajev, který byl při souboji s policií postřelen, čeká na soud ve federálním vězení na západě Bostonu. 

Tagy: Boston Marathon

Zdroje: ČTK