Autobus narazil do dodávky, čtyři lidé jsou zraněni

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 23. 12. 2013 09:58) - Aktuality autor: Danica Klein

Srážka autobusu s dodávkou zablokovala dnes ráno v obou směrech rychlostní silnici R48 na 58. kilometru mezi Dobrou a Horními Tošanovicemi ve směru na Český Těšín na Frýdecko-Místecku. Jeden jízdní pruh, ve směru na Těšín, se podařilo zprůjezdnit okolo 08:00, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. Při nehodě se zranili čtyři lidé. Jedna žena je zraněna vážně. 

Havarovaná dodávka

Havarovaná dodávka,zdroj: pozary.cz

Nehoda se podle Štětínské stala okolo 04:00 blízko Horních Tošanovic. "Řidič dodávky zastavil u krajnice, vozidlo však zřejmě zasahovalo do jízdního pruhu, kde do něj narazil autobus s cestujícími," uvedla Štětínská. 

Levý jízdní pruh ve směru na Český Těšín se podařilo zprůjezdnit po čtyřech hodinách. Pravý zůstal i po 08:00 dál uzavřený. Policisté odklánějí dopravu v Dobré na silnici II/648 na Vojkovice. Nájezd je zpět na R48 na exitu 62 Tošanovice. "Žádáme řidiče, aby dbali v místě zvýšené opatrnosti a pokynů policistů, kteří stále usměrňují dopravu," uvedla mluvčí. 

Tři zranění podle informací cestovali v dodávce, jeden v autobusu. "Všichni ošetření byli cizinci. Nejvážnější byl zdravotní stav třiačtyřicetileté ženy. Záchranáři ji našli v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u ní zjistil poranění hlavy a mozku," řekl mluvčí záchranářů. Žena skončila v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice. 

Další tři zranění byli při vědomí a jejich život nebyl bezprostředně ohrožen. Šlo o desetiletou dívku s poraněním zad a ruky, čtyřiatřicetiletou ženu s poraněním nohy a sedmačtyřicetiletého muže, který utrpěl poranění hlavy. Dívka a žena byly po ošetření přepraveny do frýdecko-místecké nemocnice. Muž transport do nemocnice odmítl. Záchranáři jej ponechali na místě zásahu. 

Tagy: autobus dodávka dopravní nehoda R48

Zdroje: ČTK