Alžírské úřady ztratily kontakt s letadlem. Neví se, kde je 116 lidí

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Další letové neštěstí? Tak prozatím vypadá situace v Mali, na jehož území se ve čtvrtek ztratilo letadlo airolinky Air Algérie. Kontakt s letounem ztratilo řízení letového provozu 50 minut po startu. Všech 116 lidí je nyní nezvěstných. Letadlo mířilo z Burkina Faso do Alžíru

(Ilustrační foto)

(Ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Alžírské řízení letového provozu ztratilo kontakt s osobním letadlem směřujícím z Ouagadougou v Burkině Faso do Alžíru. Podle agentury AP se náhle ztratilo z radaru. Na palubě je podle letecké společnosti 110 pasažérů a šest členů posádky.

Kontakt s letounem na lince AH5017 ztratily letecké úřady v Alžírsku 50 minut po startu letadla. Stroj typu MD-83 prý patří španělské společnosti Swiftair, provozují ho však aerolinky Air Algérie. Alžírské úřady nejprve uváděly, že jde o Airbus A320.

Podle alžírské státní televize se stroj nacházel v okamžiku zmizení pravděpodobně ve vzdušném prostoru Mali, v jehož severní části probíhají boje mezi ústřední vládou a islamistickými povstalci. Podle AP, která se odvolává na zdroj z francouzské mise působící v Mali, je však vysoce nepravděpodobné, že by malijští rebelové disponovali zbraněmi schopnými letadlo sestřelit.

 

Tagy: letadlo zmizeni Alžírsko pasažér burkina faso

Zdroje: ČTK