Dnes je úterý 16. prosince 2025., Svátek má Albína
Počasí dnes -1°C Zataženo

Dánové kšeftovali s identitou českých občanů. Vydělali statisíce

21. 5. 2015 – 15:20 | Zpravodajství | pal

Dánové kšeftovali s identitou českých občanů. Vydělali statisíce
Firma si podvodem přišla na stovky tisíc dánských korunzdroj: ThinkStock

Dánská telemarketingová firma 24Native zneužila sociální program Job Rotation, když tvrdila, že její zaměstnanci rok studovali na neexistující pražské škole. Firma si podvodem přišla na statisíce dánských korun. Dánská společnost při tom zneužila identitu několika českých občanů, které v dokumentech uvedla jako své zaměstnance. Dánské úřady žádají navrácení části příspěvků. 

Podle firmy 24Native dočasní pracovníci z řad nezaměstnaných, kteří nastoupili do pobočky v Kodani, střídali zahraniční zaměstnance společnosti 24Native v Česku. V žádostech firmy se mimo jiné psalo, že velký počet zahraničních spolupracovníků absolvuje roční studium na škole s názvem Marcus Evans Academy v Praze.

Na adrese udané firmou ale žádná taková akademie nesídlí. Existuje pouze firma Marcus Evans, která ale prý společnost 24Native vůbec nezná, konstatovala televize TV2.

Jednou ze zaměstnankyň 24Native v ČR, která nastoupila na vzdělávací kurz na Marcus Evans Academy, měla být i Češka Aneta. V rozhovoru s ní ale vyšlo najevo, že o společnosti 24Native nikdy neslyšela, napsala televize TV2 na svých stránkách. Její identita byla zneužita, což pomohlo firmě 24Native získat příspěvek 375 tisíc dánských korun ( asi 1,37 milionu Kč).

Šéf firmy 24Native Junge ale podle dánské televize vše označil za pouhé chyby v administrativě. Obecně si prý nemyslí, že by jeho firma udělala něco špatně, když vše schválily kodaňské úřady. Kodaňské úřady oznámily, že vzhledem k řadě nesrovnalostí již s Jungeho firmami spolupráci zastavily a žádají vrácení části příspěvků.

Podle CNI úřady v Dánsku rovněž v reakci na tuto kauzu zpřísnily pravidla pro získávání dotaci z programu Job Rotation - nově nesmí v žádosti figurovat žádná osoba ze zahraničí.

Předchozí článek

Dáme Mistraly unii, aby je poslala na africké uprchlíky, navrhuje francouzský poslanec

Následující článek

Špotáková má jasno: Chci být zase na špici!

Nejnovější články