Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Zloději, které pustila Kovářová, musejí zpátky za mříže. Pokud je chytí

Zloději, které pustila Kovářová, musejí zpátky za mříže. Pokud je chytí
zdroj: Mediafax

Josef Blažek a Rudolf Tesárek, kteří ukradli z dodávky bezpečnostní agentury 74 milionů a které na základě ´stížnosti pro porušení zákona´ pustila na svobodu ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, musejí zpátky do vězení. Zatím jsou ovšem na útěku.

Informuje o tom server iDnes.cz. Krajský soud v Hradci Králové vydal příkaz k předání obou odsouzených do věznice, zatykač zatím vydán nebyl.

"Doba není určena. Zatykač (evropský či mezinárodní) by se vydával ve chvíli, kdy policie neuspěje nebo zjistí, že nejsou na území republiky," řekl serveru mluvčí soudu Aleš Korejtko.

Odsouzení ale využili situace a poté, co byli v červnu propuštěni, zmizeli. Nikdo neví, kde se skrývají. Soud oběma mužům poslal už před třemi týdny obsílky, na místě trvalého bydliště se ale nezdržují.

Kovářová: Jak byste se smířili s tím, že jsou ve vězení?

Tesárek zmizel počátkem srpna zhruba v době, kdy nový ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil stáhl stížnost své předchůdkyně s tím, že propuštění vězňů přísluší jen soudu, připomíná iDnes.cz. "Z podkladů, které jsem obdržela, byl v trestním řízení vysoce pravděpodobně porušen zákon. Jak byste se smířil s tím, že jsou odsouzení v takovém případě ve vězení?" brání se Kovářová.

Kromě Tesárka a Blažka byl v kauze odsouzen jejich komplic a řidič dodávky s penězi Milan Horych, který dostal pět let. Horych před dvěma lety zastavil auto u čerpací stanice, nezamkl jej a odešel. Tesárek s Blažkem pak ukradli peníze uložené v přepravních boxech auta. Policie našla pouze malou část z ukradené sumy - necelé čtyři miliony, upozorňuje server. Odsouzení tvrdili, že s případem nemají nic společného.