Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Ze soukromých nemocnic lékaři neodcházejí. Privatizovat, radí Šmucler

Ze soukromých nemocnic lékaři neodcházejí. Privatizovat, radí Šmucler
zdroj: tisková zpráva

Nápady ode zdi ke zdi a nakonec již naprostá bezradnost inspirovaly politickou reprezentaci v Karlovarském kraji k různým kuriózním řešením. V případě hrozícího masového odchodu desítek lékařů ze zdejších nemocnic se například chtějí také obrátit i na své kolegy v Německu.

Může tak nastat situace, že se český pacient velikou oklikou dostane ke stejnému lékaři, jako by byl doma. Není totiž žádným tajemstvím, že většina lékařů, kteří se rozhodli dát na Západě Čech výpověď v rámci akce Děkujeme, odcházíme, míří do Německa.

Podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) toto možné řešení záleží na našich pojišťovnách. A také radní kraje Václav Larva (ČSSD) je toho názoru, že by právě zdravotní pojišťovny a vláda měly vzniklou situaci řešit především. V souvislosti s tím vyčíslil, kolik by kraj stálo, kdyby měl suplovat roli státu a vyhověl požadavkům lékařů a sester. Celková suma by dosáhla 420 milionů korun.

Zázrak zvaný Ostrov

Zatímco si vláda a hejtmani donekonečna a bezvýsledně přehazují horký problém, je zajímavé, že přes veškerou mediální explozi, týkající se odchodu lékařů, je minimální pozornost věnována stavu, který panuje v soukromých nemocnicích. Odtud totiž lékaři neutíkají, ti prozíraví již dávno ze státních zařízení zamířili do privátu.

Celý článek na parlamentnilisty.cz