Dnes je pondělí 16. května 2022., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 27°C Oblačno

Zaplatí po Neumannové dluhy daňoví poplatníci? Ano, říká Dobeš

Zaplatí po Neumannové dluhy daňoví poplatníci? Ano, říká Dobeš
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

To, co se stalo na Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci v roce 2009, nemá obdoby. Únik peněz a následné nevyčíslené obrovské náklady v sobě skrývají klasickou ukázku korupce a mlžení.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poslalo do vnějšího připomínkového řízení dokument, který právně ošetří toky finančních prostředků do veřejných akcí České republiky či veřejných zakázek.

Ministr školství Josef Dobeš se dne 23. července setkal s Kateřinou Neumannovou, která kvůli narychlo svolané schůzce přerušila dovolenou. "Velice si vážím Kateřiny Neumannové, která kvůli naší schůzce přerušila svou dovolenou. Chce tuto záležitost vyřešit rychle stejně jako já, což nám oběma dává pocit, že plujeme na stejné lodi," uvedl pro server Parlamentnilisty.cz ministr Dobeš.

"Poslali jsme na ministerstvo financí dokument, který má ošetřit další akce typu MS v Liberci, aby nedocházelo k takovým únikům jako v již zmíněném Liberci," vysvětluje Dobeš. Na dotaz redakce, jakou poměrnou část dluhu, který činí 108 miliónů korun, bude hradit stát a kolik město Liberec, odpověděl, že požaduje po městu Liberec významnou participaci na splacení dluhu.

Celý článek na ParlamentniListy.cz