Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Zakázky ministerstva obrany zadávají lidé z kauzy ProMoPro

Zakázky ministerstva obrany zadávají lidé z kauzy ProMoPro
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Bývalí pracovníci Sekce pro předsednictví ČR v Radě EU tehdejšího vicepremiéra Alexandra Vondry (ODS) dohlížejí na ministerstvu obrany na milionové zakázky.

Tito lidé měli na starost podezřelou zakázku za půl miliardy pro firmu ProMoPro. O tom, že stejní lidé působí znovu pod Vondrou na ministerstvu obrany, informuje deník Právo.

Dohled nad akvizicemi obrany

Právník František Nadymáček pracoval v rámci sekce pro předsednictví jako právník v odboru rozpočtu a veřejných zakázek. Na resortu obrany řídí Úřad dohledu nad akvizicemi. Podle jeho životopisu na webu ministerstva je „v přímé podřízenosti ministra obrany České republiky".

Úřad dohledu nad akvizicemi má na starosti civilní i vojenské zakázky od ministerstva obrany a má pravomoc učinit různá definitivní rozhodnutí, například zcela zamítnout zakázku.

„Po tři roky spolupracoval na přípravě českého předsednictví, měl na starosti právě výběrová řízení a akviziční proces. Já spoléhám na to, že mi pomůže vnést do situace a metod práce pořádek a transparenci," řekl Vondra o Nadymáčkovi.

Nadymáček byl během příprav předsednictví zástupcem ředitele odboru rozpočtu a veřejných zakázek. Měl na starosti přípravu zadávacích podmínek pro veřejné zakázky a dále přípravu smluv, organizaci zadávacích řízení a jednání s dodavateli a partnery.

Celý článek na parlamentnilisty.cz