Z okolí vybuchlého muničního skladu hasiči evakuovali přes tři stovky lidí

- Aktuality autor: vin

Stovky obyvatel z okolí muničního skladu na Zlínsku dnes ráno opustily své domy, do nichž se mohou vrátit až v pozních odpoledních hodinách. Sklad před týdnem zničil výbuch, evakuace pyrotechnikům umožní důkladnější průzkum areálu.

Areál vybuchlého muničního skladu je permanentně hlídán policisty.

Areál vybuchlého muničního skladu je permanentně hlídán policisty.,zdroj: Isifa.com

Lidé odjeli do práce, většinou svými auty, některé, například z Lipové, obec přestěhovala do sokolovny ve Slavičíně, jiné si vzali do celodenní péče lékaři. Z Lipové dnes muselo odejít 150 lidí, z dalších evakuovaných obcí ještě 225.

Podle některých evakuovaných je ranní akce trochu přehnaná. Uznávají ale, že jde o jejich zdraví, a tak zabezpečili domácí zvířata, odvedli psi k příbuzným či známým a vesměs odjeli do práce. V noci na dnešek se z muničního areálu v nedalekých Vrběticích, části obce Vlachovice, opět ozvaly tři neřízené výbuchy.

Evakuaci dalších obcí

V pátek navíc čeká evakuace Vrbětice, jihozápadní část Vlachovic a celý areál přilehlých Vlárských strojíren. "Evakuace bude zahájena každý den v 07:00 tak, aby v 08:00 mohla bezpečnostní opatření nabýt platnosti," uvedl mluvčí hasičů.

Výbuch a následný požár zničily sklad munice ve Vrběticích, pronajatý ho měla ostravská firma Imex Group. Pohřešováni jsou dva její zaměstnanci. Na místě je pěchotní munice, náboje do ručních protitankových zbraní, dělostřelecká munice i letecké pumy.

Tagy: Česko výbuchy nález munice muniční sklad

Zdroje: ČTK