Dnes je středa 25. května 2022., Svátek má Viola
Počasí dnes 13°C Občasný déšť

Vondra není Drobil. Pro ODS je nenahraditelný, těžké ho odvolat

Vondra není Drobil. Pro ODS je nenahraditelný, těžké ho odvolat
zdroj: tisková zpráva

V podobných situacích se ocitli dva místopředsedové ODS Pavel Drobil a Alexandr Vondra. Zatímco první po pár dnech od zveřejnění korupce na SFŽP z křesla ministra odstoupil, druhý se ve stejné pozici drží navzdory dalším a dalším přitěžujícím informacím v aféře ProMoPro.

Jeho kauza ale není tak černobílá jako Drobilova, tvrdí pro ParlamentníListy.cz politolog Josef Mlejnek.

Ve druhé polovině loňského prosince hrozil pád kabinetu Petra Nečase a Věci veřejné váhaly, jak postupovat při hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Roztržku v koalici tehdy vystupňovaly zveřejněné odposlechy v souvislosti s kauzou údajné korupce na Státním fondu životního prostředí. Jedním z faktorů, který přispěl ke zklidnění situace ve vládě, byla vcelku rychlá demise ministra životního prostředí a místopředsedy ODS Pavla Drobila.

To Alexandr Vondra, také ministr a rovněž místopředseda ODS, už dva měsíce čelí atakům v případu státní zakázky pro firmu ProMoPro v době českého předsednictví EU, ale následovat svého kolegu a odstoupit evidentně nehodlá. Koaliční partneři si nyní vyžádali schůzku K9 k novým informacím v této kauze, ale volání po Vondrově demisi z jejich táborů nezaznívá.

Celý článek na ParlamentniListy.cz