Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Velký rozruch kolem pera ´ukradeného´ Klausem už i v cizině

Velký rozruch kolem pera ´ukradeného´ Klausem už i v cizině
zdroj: Mediafax

Nejen vládní krize připisuje mediální body prezidentu republiky Václavu Klausovi. Desítky médií, a to včetně těch zahraničních, neváhají uvádět články nadpisem, že český prezident ukradl pero během své zahraniční cesty do Chile.

Prezidenta Václava Klause při návštěvě Chile zaujalo protokolární pero. Nejdříve ho převrací v rukou a pak ho s kamennou tváří schovává pod stůl. Chvílí sleduje dění, následně dostává slovo. Zavírá krabičku, pero zůstává pod stolem, záběr končí. Takto ve stručnosti lze popsat video, které Česká televize uveřejnila v nedělním pořadu 168 hodin.

Krátký záznam nyní obletěl celý svět

"Kým doma vrcholí vládna kríza, český prezident bol minulý týždeň na návšteve Chile. Videozáznam z tlačovej konferencie, na ktorej si prezident dáva do vrecka na stole ležiace pero, obletel svet," uvádí největší zpravodajský portál na Slovensku, Sme.sk. Titulek? Klaus ukradol na tlačovej konferencii pero. Naši východní sousedé nakonec materiál mírnili a v součanosti se tak původní nadpis změnil na "Klaus vraj pero neukradol, dostal ho ako dar".

Kromě četných výskytů, které popisují Klausovu návštěvu a především pak scénu se záhadným zmizením pera, se do celé záležitosti vložila i Česká televize. Ta mírnila obviňování hlavy státu tímto vyjádřením vydaným v pondělí odpoledne prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Celý článek na ParlamentniListy.cz