V Pákistánu zabila americká raketa osm údajných povstalců

- Aktuality autor: red

Osm údajných povstalců dnes usmrtily rakety vystřelené z amerického bezpilotního letounu na severozápadě Pákistánu nedaleko afghánských hranic. Uvedli to místní bezpečnostní činitelé.

Rakety zasáhly dům používaný povstalci ve městě Dašgah v poloautonomním kmenovém území Severní Vazíristán nedaleko afghánské hranice, kde je bašta pákistánských přívrženců hnutí Taliban napojených na teroristickou síť Al-Káida. "Americké letouny vystřelily čtyři rakety a zničily dům. Při útoku zahynulo osm povstalců," uvedl nejmenovaný pákistánský představitel.

Taliban se pomstil NATO

Pákistánský Taliban zároveň potvrdil zodpovědnost za útok na cisterny NATO na jihu země. Uvedl, že to je pomsta za zabití tří členů pákistánské pohraniční stráže vrtulníky Severoatlantické aliance. Za posledních pět týdnů Spojené státy vypustily nejméně 22 raket na pákistánské území. Nálety jsou tak podle AP velmi intenzivní.

Americké bezpilotní letouny se většinou zaměřují na cíle v Severním Vazíristánu, který Washington považuje za baštu Talibanu a povstalců napojených na Al-Káidu. Od srpna 2008 zahynulo při zhruba 140 útocích bezpilotních letadel na 1140 osob, mezi nimi četní představitelé Al-Káidy a šéfové pákistánského a afghánského Talibanu.

Tagy: úmrtí USA oběti Pákistán raketa

Zdroje: ČTK