V JAR zabili pytláci letos již 281 ohrožených nosorožců

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

V Jihoafrické republice letos pytláci zabili již 281 ohrožených nosorožců. Údaje zveřejněné za první pololetí tohoto roku podle jihoafrického ministerstvo životního prostředí naznačují, že aktivita pytláků v JAR stále stoupá. V roce 2010 zde zabili 333 nosorožců a loni již 448, napsal dnes server 9news.com.

Ministerstvo životního prostředí v JAR uvedlo, že nejhorší situaci panuje ve světově proslulém Krugerově národním parku sousedícím se státy Mosambik a Zimbabwe, kde letos přišlo o život 164 nosorožců.

Ministerstvo podle AP informovalo, že od letošního ledna bylo v souvislosti s likvidací nosorožců zatčeno 176 lidí, z nichž 153 je podezřelých přímo z pytláctví. Další osoby patřily mezi kurýry, prodejce nebo vývozce částí těl mrtvých nosorožců.

V JAR žije asi 20.000 nosorožců, což je více než v kterékoli jiné zemi na světě. V Asii v současnosti stoupá poptávka po prášku z jejich rohu, což motivuje pytláky k zabíjení těchto ohrožených zvířat. Prášek z rohu nosorožců se v asijských zemích využívá v tradiční medicíně a traduje se o něm, že například zmírňuje příznaky rakoviny.

Tagy: pytlaci jar

Zdroje: ČTK