Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -1°C Oblačno

Urban: Hanáková neměla být nikdy ministryní

Urban: Hanáková neměla být nikdy ministryní
Alena Hanáková, Milan Urban | zdroj: tisková zpráva

Do pořadu Události, komentáře přišli poslankyně Gabriela Pecková (TOP 09), poslanec, předseda hospodářského výboru Milan Urban (ČSSD) kvůli odstoupení ministryně kultury Aleny Hanákové.

„Paní ministryně mluvila o pocitu. Já bych si netroufla pocity paní ministryně nijak dále interpretovat,“ uvedla poslankyně s tím, že neměla pocit, že by Hanáková ztratila podporu. „Nevidím žádný zásadní důvod, proč by to tak nemělo být,“ dodala Pecková.

„Co se týče těch dlouhodobějších úkolů – ty je možné nastartovat, ale bude úkolem té další politické reprezentace v nich pokračovat,“ řekla Pecková s tím, že TOP 09 nejde o to, aby si udobřila kulturní frontu, která podporuje Karla Schwarzenberga. „Tento krok udělala paní ministryně sama o své vůli,“ prohlásila poslankyně.

„Je to vynikající zpráva pro českou kulturu,“ okomentoval konec Hanákové Urban. „Ministrem by neměl být politik, který není velkou osobností v kultuře,“ doplnil poslanec ČSSD s tím, že každý od začátku věděl, že Hanáková na svou funkci neměla kvalifikaci.

Zdroje: