Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 13°C Bouřky

TV Nova se zaměřila na vládu: Vraťte lístky 10 milionům naštvaných diváků

TV Nova se zaměřila na vládu: Vraťte lístky 10 milionům naštvaných diváků
zdroj: Mediafax

Z České republiky se stalo deset milionů naštvaných a otrávených diváků, kteří by na tuto sezónu ráději vrátili lístky. Tak promluvila o vládní krizi nejsledovanější televize v zemi.

Že další stupeň vládní krize komentoval pořad 168 hodin na České televizi, nepřijde pravidelnému divákovi nijak zvláštní. Do české politiky se relace "naváží" každý týden. Když už své znechucení ovšem dá najevo i komerční televize (a rovnou ta nejsledovanější), je co říct.

Zatímco 168 hodin nastínilo nenávistnou linku mezi Věcmi veřejnými a expremiérem Mirkem Topolánkem, štáb televize Nova v pořadu Střepiny zrekapituloval situaci od vzniku vlády, neboli od jejích "porodních bolestí" až do současné situace.

"Na začátku byly spory jako rozbuška," řekl v pořadu politolog Josef Mlejnek. A výbuch pak zachvátil celý kabinet.

Drobil, Martinů, Bártův šplh

Poté, co si VV vydupaly post ministra vnitra (za cenu, že jinak vládní projekt nepodpoří), uklidnila se situace jen na zlomek chvíle. Větší problémy mezi koaličními stranami začaly už o několik týdnů později odhalením korupční kauzy na Státním fondu životního prostředí. Jakkoli premiér Petr Nečas stál za ministrem Pavlem Drobilem, VV žádaly jeho "hlavu". A on jim ji dal, rezignoval poměrně rychle.

Celý článek na ParlamentniListy.cz