Dnes je středa 2. prosince 2020., Svátek má Blanka
Počasí dnes 1°C Polojasno

Austrálie má první oběť lidských prken

Austrálie má první oběť lidských prken
zdroj: Archiv

Dvacetiletý Australan se chtěl v neděli zvěčnit na zábradlí balkónu hotelového pokoje v sedmém podlaží. Jde o novou zábavu, jejíž podstatou je položit se rovně s hlavou dolů na neobvyklém místě, dát se vyfotografovat a snímek umístit na sociální síť Facebook.

Mladíkovi se praktikování tzv. plankingu (z anglického plank – prkno) nezdařilo, ztratil rovnováhu a zřítil se dolů. Fotografující přítel už mu nestačil přispěchat na pomoc a muž byl na místě mrtvý, uvádí server novinky.cz.

Minulý týden policie varovala jiného muže. Ten zkoušel tuto „zábavnou“ metodu na policejním autě. „Druhý mladík chtěl tuto aktivitu dovést do extrému. To se mu bohužel vymstilo,“ řekl zástupce šéfa policie státu Queensland a varoval: „Rozumíme, že to má být zábava, ale lidé se při ní ale vystavují riziku a mohou porušovat zákon, což nebude tolerováno.“

K plankingu se na Facebooku hlásí až 90 000 uživatelů. Ti tam vystavili stovky bláznivých fotografií jednotlivců ležících na komínech, střechách nebo uprostřed křižovatky.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,370 26,470
USD 21,870 21,990
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma