Dnes je čtvrtek 19. května 2022., Svátek má Ivo
Počasí dnes 25°C Skoro jasno

Austrálie má první oběť lidských prken

Austrálie má první oběť lidských prken
zdroj: tisková zpráva

Dvacetiletý Australan se chtěl v neděli zvěčnit na zábradlí balkónu hotelového pokoje v sedmém podlaží. Jde o novou zábavu, jejíž podstatou je položit se rovně s hlavou dolů na neobvyklém místě, dát se vyfotografovat a snímek umístit na sociální síť Facebook.

Mladíkovi se praktikování tzv. plankingu (z anglického plank – prkno) nezdařilo, ztratil rovnováhu a zřítil se dolů. Fotografující přítel už mu nestačil přispěchat na pomoc a muž byl na místě mrtvý, uvádí server novinky.cz.

Minulý týden policie varovala jiného muže. Ten zkoušel tuto „zábavnou“ metodu na policejním autě. „Druhý mladík chtěl tuto aktivitu dovést do extrému. To se mu bohužel vymstilo,“ řekl zástupce šéfa policie státu Queensland a varoval: „Rozumíme, že to má být zábava, ale lidé se při ní ale vystavují riziku a mohou porušovat zákon, což nebude tolerováno.“

K plankingu se na Facebooku hlásí až 90 000 uživatelů. Ti tam vystavili stovky bláznivých fotografií jednotlivců ležících na komínech, střechách nebo uprostřed křižovatky.