Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes -6°C Polojasno

Austrálie má první oběť lidských prken

Austrálie má první oběť lidských prken
zdroj: Tisková zpráva

Dvacetiletý Australan se chtěl v neděli zvěčnit na zábradlí balkónu hotelového pokoje v sedmém podlaží. Jde o novou zábavu, jejíž podstatou je položit se rovně s hlavou dolů na neobvyklém místě, dát se vyfotografovat a snímek umístit na sociální síť Facebook.

Mladíkovi se praktikování tzv. plankingu (z anglického plank – prkno) nezdařilo, ztratil rovnováhu a zřítil se dolů. Fotografující přítel už mu nestačil přispěchat na pomoc a muž byl na místě mrtvý, uvádí server novinky.cz.

Minulý týden policie varovala jiného muže. Ten zkoušel tuto „zábavnou“ metodu na policejním autě. „Druhý mladík chtěl tuto aktivitu dovést do extrému. To se mu bohužel vymstilo,“ řekl zástupce šéfa policie státu Queensland a varoval: „Rozumíme, že to má být zábava, ale lidé se při ní ale vystavují riziku a mohou porušovat zákon, což nebude tolerováno.“

K plankingu se na Facebooku hlásí až 90 000 uživatelů. Ti tam vystavili stovky bláznivých fotografií jednotlivců ležících na komínech, střechách nebo uprostřed křižovatky.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma