Tři bývalí vojáci dostali 8 a 12 let za loupež v bance

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Pražský vrchní soud ve čtvrtek pravomocně potrestal tři bývalé profesionální vojáky za loupež v chomutovské Raiffeisenbank. Milana Schäfera a Viktora Todoroviče poslal soud za mříže na dvanáct let, Michala Rigana na osm.

Lupiči přepadli banku 14. prosince 2007, ukradli přes sedm milionů korun, vzali rukojmí a při úprku stříleli po policii. Všichni tři dříve sloužili u armády v Pardubicích a měli zkušenosti z misí v Bosně a Hercegovině. 

Zbylí tři podezřelí byli obžaloby zproštěni, jejich vina se neprokázala. Milana Schimmerleho a Ludvíka Vlčka, kteří pocházejí z okolí Brna, obžaloba vinila, že také loupili, třetí obžalovaný Michal Benda jim údajně podal informace o chodu banky. 

Soud vyhověl jednomu z odvolání

Soud tak vyhověl pouze odvolání Rigana a snížil mu trest o dva roky, všechna ostatní odvolání zamítl.

Organizovaná skupina podle spisu přepadla banku se zbraněmi v rukou. V bance drželi rukojmí, strážného vzali s sebou na útěk.

Při pronásledování policejními vozy nastala divoká přestřelka, při níž byli tři policisté zraněni a jeden má následky dodnes. Lupiči, kteří za sebe házeli kovové bodce a dýmovnice, nakonec unikli. Policie zatkla podezřelé až v říjnu 2008.

Tagy: miliony vojáci banka loupež

Zdroje: ČTK