Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

Továrna na debilno - nejlepší politicko společenská satira od dob Švejka

Továrna na debilno - nejlepší politicko společenská satira od dob Švejka
zdroj: tisková zpráva

Tak s nadsázkou mluví o své nové knize Továrna na debilno její autoři – kolážista Tomáš Břínek, známý jako TMBK, a spisovatel Dominik Landsman. Čerstvě vydaná kniha se stala trhákem na crowfundingovém portále Hithit, kde na vznik knihy přispělo přes dva tisíce dárců, kteří celkově vybrali přes 800 tisíc korun. Tím se Továrna na debilno stala nejúspěšnějším tuzemským knižním crowfundingovým projektem.

Křest knihy se odehrál v pondělí 11. prosince v Neoloxoru na Václavském náměstí v Praze. Kmotrem knihy se stal nejúspěšnější tuzemský imitátor Andreje Babiše Adam Vrbas.

„Ta knížka je opravdu hodně vtipná a během jejího čtení jsem se několikrát začal smát nahlas, což se mi vážně moc nestává,“ přiznal se Adam Vrbas.

„Poctivě jsem to zjišťoval a v Česku teď rozhodně neexistuje lepší kandidát na úspěšný vánoční dárek, než je naše kniha Továrna na debilno,“ říká spoluautor knihy Tomáš Břínek.

Svůj břitký komentář ke své knize má i spisovatel Dominik Landsman: „Knih už jsem pár napsal, ale Továrna na debilno je můj zcela nejpunkovější a nejodvážnější literární počin. Takže, lidé, čtěte!“

Jistě není bez zajímavosti, že naději, že Továrnu na debilno najde pod svým vánočním stromkem, vyjádřil například mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Knihu si můžete objednat na webové stránce www.tovarnanadebilno.cz. Kniha je prvním nakladatelským počinem vydavatelství Extra Online Media.

IMG_6255 zdroj: tisková zpráva

Informace o autorech

Dominik Landsman - jeden z nejprodávanějších tuzemských spisovatelů současnosti. Proslavil se především Deníčkem moderního fotra

Tomáš Bříněk - grafik a výtvarník, známý pod přezdívkou TMBK. Jeho koláže patří mezi nejpopulárnější a nejsdílenější obsah na českém internetu

Zdroje:
Inzerce