'Tak trochu jiný tábor'. Pošlete děti do KLDR

- Aktuality autor: Michal Polák

Severní Korea pořádá každoročně tradičním mezinárodní letní tábor, kam letos pozvala 300 dětí z Ruska, Číny, Vietnamu, Irska a Tanzanie. Tábor nabízí luxus, který je pro většinu obyvatel naprosto nedostupný. Pro účastníky jsou tu klimatizované pokoje s televizemi a herními konzolemi, obří tobogany, volejbalové kurty i soukromá pláž. Příhlásit se prý může úplně každý, tak na co ještě čekáte?

Tábor v Severní Koreji

Tábor v Severní Koreji,zdroj: Archiv

Komunistický režim je ovšem v táboře všudypřítomný. Komplexu dominují velké bronzové sochy zesnulých vůdců Kim Ir-sena a Kim Čong-ila obklopených dětmi. A stávající vůdce Kim Čong-un si tábor po obnově neopomněl osobně prohlédnout. 

Zahraniční návštěvníci tráví v táboře nedaleko města Wonsan osm dní a mají výjimečnou příležitost seznámit se blíže se zemí, která je pro většinu světa uzavřena. Děti s cizích zemí tu společně se svými severokorejskými vrstevníky kupříkladu vaří, koupou se a plaví se na lodičkách. 

Přijímáme mládež odkudkoli

Provoz zařízení výrazně dotuje severokorejská vláda a jednoho zahraničního návštěvníka vyjde pobyt - do nějž je zahrnuta i prohlídka metropole Pchjongjangu - na 270 dolarů. 

Tábor funguje už 30 let a jeho původním cílem bylo prohlubování vztahů s přátelskými komunistickými zeměmi. Severokorejští činitelé ale nyní tvrdí, že přijímají mládež odkudkoli, dokonce i ze Spojených států, píše agentura AP. 

Tagy: turistika KLDR Asie Tábor

Zdroje: ČTK