Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -3°C Zataženo

Syn expremiéra Nečase se rozepsal o Zemanovi i ODS

Syn expremiéra Nečase se rozepsal o Zemanovi i ODS
Petr Nečas s Janou Nagyovou | zdroj: Profimedia

Syn bývalého premiéra Nečase Ondřej na svém veřejném facebookovém profilu glosoval výtku prezidenta Miloše Zemana vůči Janu Mládkovi, který dvakrát neúspěšně žádal o prověrku od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ).

Nečase mladšího pobavilo, že Zemanovi vadí údajné Mládkovy kontakty s podezřelými ruskými podnikateli. Přitom Zeman se blízkým vztahem k Rusku netají a podle Ondřeje Nečase je „čestný ředitel českého zastoupení společnosti Lukoil“.

V souvislosti s blížícím se kongresem ODS, kde se má zvolit nový předseda strany, si Ondřej Nečas všiml názoru europoslance a a kandidáta na předsedu ODS Edvarda Kožušníka, že by se každý, kdo se stane šéfem občanských demokratů, měl nechat otestovat na kandidátce do Evropského parlamentu. „To pak bude stranu v krizi jak kráva rovnat na dálku přes Twitter, nebo jak?“ ptá se Nečas.

Co přesně Ondřej Nečas napsal:

8. ledna: "pokud to kopecky na idnesu neprekroutil, tak podle Edvard Kozusnik by budouci predseda ods mel byt na kandidatce pro volby do europarlamentu. a to pak bude stranu v krizi jak krava rovnat na dalku pres twitter, nebo jak? sorry..."

10. ledna "tak to me pobavilo. drinking buddy z rusky ambasady a cestny reditel ceskyho zastoupeni lukoilu zeman vycita mladkovi absenci proverky, kterou nedostal kvuli kontaktum s...wait for it...podezrelymi ruskymi podnikateli...haha"

Zdroje: