Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Švýcarský kněz požehnal lesbickému páru, biskup ho odvolal

Švýcarský kněz požehnal lesbickému páru, biskup ho odvolal
Ilustrační snímek | zdroj: ThinkStock

Švýcarský biskup odvolal kněze Wendelina Bucheliho z jeho farnosti za to, že požehnal lesbickému páru. Nyní farář čeká, jak švýcarská biskupská konference rozhodne o jeho osudu. K udělení požehnání mu dala svolení farní rada, informoval zpravodajský server italského deníku La Repubblica.

Padesátiletý Buchelli vyhověl žádosti dlouholetému lesbickému páru, který ho požádal o požehnání svazku. "Mluvil jsem o tom s farní radou a po diskusi mi k tomu dali souhlas. Mimochodem, dnes se žehná zvířatům, autům, dokonce zbraní. Proč bych proto měl říct ne dvěma ženám?" řekl Buchelli týdeníku NZZ am Sonntag.

Má však smůlu, že spadá do diecéze biskupa Vituse Huonda, který je známý svým silným odporem k homosexuálům. Buchelliho proto z jeho farnosti odvolal.

Na biskupa, který například odmítá dávat svátost přijímání rozvedeným osobám, se po jeho rozhodnutí snesla kritika mírnějšího křídla švýcarské církve. Zvlášť poté, co papež František na konci ledna ve Vatikánu přijal španělského transsexuála a jeho manželku.

Zdroje:
repubblica.it