Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Smíšené přeháňky

Spočívá ženská krása v přirozenosti? Ne vždy

Spočívá ženská krása v přirozenosti? Ne vždy
zdroj: tisková zpráva

V čem spočívá ženská krása? Někomu možná vyvstanou na mysl dokonalé křivky, smyslné rty nebo lesklá hříva, spousta lidí vám řekne, že v přirozenosti. Je tomu ale opravdu tak? Ne tak docela. Podívejte se, jak dnešní společnost vnímá ženskou krásu a v čem vlastně tkví.

Zkreslené ideály ženské krásy

Definice ženské krásy se neustále mění, ovšem ruku na srdce, na jejím nynějším vnímání se z velké části podepsaly sociální sítě, zejména pak Instagram, sociální síť zaměřená na sdílení vizuálního obsahu. Spolu s možností spatřit během jedné minuty stovky různých, krásných žen, se zrodila touha vyrovnat se ideálům krásy, mnohdy však poněkud zkresleným.

Ty na této platformě ztělesňují především celebrity, modelky, tzv. instamodelky nebo ženy zapálené do cvičení, jímž se přezdívá fitnessky. A co se stane, když ostatní ženy, které Instagram pohltí, vidí denně všechno, jen ne přirozenost? Začnou se s nimi porovnávat a připadají si málo atraktivní, protože nemají:

  • sixpack (tzv “pekáč buchet” na břiše)
  • vlasy jako z reklamy na šampon
  • rty jako Angelina Jolie
  • nohy jako laňka

Bohužel už si ale neuvědomují, že jde o sociální bublinu a falešný ideál krásy, který diktuje převážně virtuální společnost. V reálném životě už by jim navíc velká spousta těchto žen nepřipadala tak dokonalá a s největší pravděpodobností by se neubránily pocitu, že jim naopak něco chybí. Říkáte si, co těmto ženám asi tak může chybět?

Jiskra. To něco navíc, co přitáhne jako magnet. Sebevědomí.

Co mají společného krásné ženy? Sebevědomí

Právě sebevědomí (a jemu předcházející sebeláska) je jedním z principů ženské krásy, který vychází zevnitř. Souvisí ovšem částečně i se zevnějškem, protože když je žena vnitřně a mnohdy dlouhodobě nespokojená se svým vzhledem nebo určitým nedostatkem, její sebevědomí to může velmi negativně ovlivnit. A právě to bývá jedním z častých důvodů, proč ženy zatouží po plastickém zákroku, ať už po zvětšení poprsí, zvětšení rtů nebo vyhlazení vrásek. Nutno říci, že pokud už se žena rozhodne podstoupit takovýto zákrok, mělo by to vždy vycházet z jejího vnitřního přesvědčení, a nikoli z touhy zalíbit se okolí nebo se vyrovnat falešným ideálům krásy.

Zdroje:
Inzerce