Šluknovský výběžek čekají další demonstrace, policie přivolává posily

- Aktuality autor: red

Další demonstrace čeká dnes odpoledne Šluknovský výběžek. Na 16:00 jí svolal jeden z místních občanů, kterému vadí kriminalita nepřizpůsobivých. Na jeho podobný podnik přišlo minulý týden okolo 200 lidí, kteří se začali záhy domáhat starosty a někteří chtěli jeho odvolání.

Vchod na radnici museli chránit policejní těžkooděnci. Druhý podobný mítink v Rumburku se minulý týden zvrhl v neohlášený pochod, při němž tisícihlavý dav provokoval Romy k potyčce a házel na jejich domy různé předměty.

Na rozdíl od minulého týdne má varnsdorfský organizátor demonstraci řádně ohlášenou. V oznámení uvedl, že očekává zhruba 50 účastníků. "Nemůžeme ale vyloučit, že účast na shromáždění bude mnohem větší a že během něho může dojít k narušení veřejného pořádku nebo k páchání trestných činů s rasovým podtextem," uvedla policejní mluvčí Jarmila Hrubešová. Policie plánuje nasadit přes 300 lidí, včetně pořádkových jednotek. Hlídky budou stát i na příjezdech do šestnáctitisícového města a budou hledat zbraně nebo jiné nebezpečné předměty v autech.

Další podobný mítink by se mohl uskutečnit v sobotu, kam zve na pochod neonacistům blízké sdružení Svobodná mládež, samo ovšem tvrdí, že jej nepořádá. O týden později mají naplánované podobné akce v Novém Boru, Varnsdorfu a Rumburku členové Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Tagy: demonstrace Šluknov varnsdorf

Zdroje: ČTK