Šílenec střílel na studenty z okna domu. Zemřeli tři lidé

- Aktuality autor: Danica Klein

Při střelbě, kterou v pondělí spustil muž v blízkosti areálu Texaské univerzity v americkém městě College Station, přišli o život tři lidé. Agentura AP dnes s odvoláním na policejní zdroje oznámila, že jde o soudního úředníka, který střelci doručil oznámení o vystěhování, starého muže a samotného útočníka.

Podle původních informací policie útočníka postřelila a zadržela. Muž, kterému bylo mezi 30 a 40 lety, podle AP podlehl zraněním v nemocnici. Dalším mrtvým je kromě soudního úředníka 65letý náhodný chodec. Zranění utrpěli čtyři lidé - další tři úředníci a 55letá žena, kterou kulka zasáhla za volantem automobilu.

Podle serveru DallasNews.com střelec začal pálit z okna domu, který leží mimo areál univerzity. Vzápětí po střelbě univerzita na svých internetových stránkách vydala varování před střelcem. Prostřednictvím textových zpráv odeslaných na mobily pak vyzvala studenty, aby nevstupovali do ohrožené oblasti areálu.

Na univerzitě v College Station studuje přes 50.000 lidí. Součástí univerzitního areálu, který se rozkládá na 22 kilometrech čtverečních, je také prezidentská knihovna George Bushe mladšího.

Střelba v College Station se odehrála v době, kdy v USA rostou obavy právě kvůli násilí spojenému se střelnými zbraněmi po dvou nedávných masakrech.

Před měsícem šílený střelec povraždil v kině v coloradském Denveru 12 lidí a šest desítek dalších zranil.

Před devíti dny střelec zabil šest lidí v sikhské svatyni ve Wisconsinu a pak spáchal sebevraždu.

Tagy: střelba USA Texas

Zdroje: ČTK