Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Seniorku našli po dvou týdnech v poušti, její manžel nepřežil

Seniorku našli po dvou týdnech v poušti, její manžel nepřežil
Dianna Bedwellová a Cecil Knutson se ztratili 10. května | zdroj: Facebook

Američtí záchranáři objevili po dvou týdnech manželský pár seniorů, kteří se ztratili v kalifornské poušti poté, co se jim rozbilo auto. Zatímco 68letá Dianna Bedwellová drsné podmínky přežila, její 79letý manžel Cecil Knutson takové štěstí neměl, píše britský deník The Guardian.

Pár se ztratil 10. května, když jel na Den matek navštívit syna. Jenže k němu nedorazil a nevrátil se ani domů, proto rodina vyhlásila pátrání. Dvojici silných cukrovkářů našli až v neděli odpoledne nedaleko skautského tábora v indiánské rezervaci Los Coyotes zhruba 100 kilometrů na severovýchod od San Diega.

Manželé, kteří oba před důchodem pracovali jako řidiči školního autobusu, si chtěli zkrátit cestu, ale nepočítali s tím, že jejich sedan náročný terén mimo vyježděné cesty nezvládne. Auto navíc uvízlo v těžko dostupných křovinách, takže se ho nedařilo najít ani posádce záchranných vrtulníků.

Tak dlouho senioři přežívali jen díky pomerančům a koláči, které vezli synovi, pili dešťovou vodu, jež zachytávali do kelímků. Když je však objevili záchranáři v terénních vozech, byl už Knutson po smrti. Jeho manželka byla ve velmi špatném stavu, nebyla tak ani schopná policii říct, kdy zemřel. To by měla zjistit až pitva.

"Místo bylo tak nehostinné, že trvalo celé dva týdny, než je záchranáři v terénních autech objevili. Byli jsme opravdu překvapeni, že jejich auto bylo schopné dostat se až takhle daleko," řekl místní šerif Ken Nelson. 

Zdroje:
The Guardian